Який об'єм вуглекислого газу утворюється під час згоряння 1м^3 етану ? Дано і розв'язок будь ласка ​


Ответы на вопрос

Отвечает Пряничников Богдан.

Ответ:

Дано: 1 м^3 етану.

Розв'язок:

1 моль етану складається з 2 молей водню та 1 моля вуглецю. Під час повного згорання 1 моля етану в умовах стандартного тиску та температури утворюється 1 моль CO2 та 2 молі води.

Молярна маса етану (С2Н6) = 2(молярна маса водню) + молярна маса вуглецю

Молярна маса етану = 2(1 г/моль) + 12 г/моль = 14 г/моль

Таким чином, 1 моль етану має об'єм 22,4 літра при стандартних умовах тиску та температури.

Об'єм вуглекислого газу (СО2), який утворюється під час згоряння 1 моль етану, дорівнює об'єму 1 моля газу, тобто 22,4 літра.

Отже, об'єм вуглекислого газу, який утворюється під час згоряння 1 м^3 етану, можна розрахувати за допомогою пропорції:

1 м^3 етану = (1 моль етану / 22,4 л етану) * (1 моль СО2 / 1 моль етану) * (22,4 л СО2 / 1 моль СО2) = 44,8 л СО2

Отже, під час згоряння 1 м^3 етану утворюється 44,8 л вуглекислого газу.

Объяснение:

Отвечает Павловская Лилия.

Дано:

V(C₂H₆) = 1 м³

Знайти:

V(CO₂) - ?

Розв'язання:

1) 2C₂H₆ + 7O₂ → 4CO₂ + 6H₂O;

2) V(CO₂) = V(C₂H₆) * 4 / 2 = 1 * 4 / 2 = 2 м³.

Відповідь: Об'єм CO₂ становить 2 м³.