Який об'єм вуглекислого газу утворюється під час згоряння 1м кубічному етану ? Дано і рзв'язок будь

ласка​

Ответы на вопрос

Отвечает Каклюгин Валерий.
Під час повного згоряння етану (C2H6), вуглекислий газ (CO2) та водень (H2O) утворюються відповідно до наступної реакції:

C2H6 + 3.5O2 → 2CO2 + 3H2O

За умови стандартних умов температури та тиску (STP), один моль будь-якого ідеального газу займає об'єм 22.4 літра.

Молярна маса етану (C2H6) дорівнює 30 г/моль.

Отже, щоб визначити об'єм вуглекислого газу (CO2), який утворюється під час згоряння 1 метра кубічного етану, ми можемо скористатися наступними кроками:

Визначимо, скільки молей етану міститься в 1 метрі кубічному:
Оскільки єдиний з компонентів етану, який горить, це вуглець (С), то можна звести кількість етану до кількості вуглецю, а потім до молей, використовуючи молярну масу етану:
1 м³ етану = 1 * (2/30) моль вуглецю = 0.067 моль вуглецю
Визначимо, скільки молей вуглекислого газу утворюється з 0.067 моль вуглецю, використовуючи збалансовану рівняння реакції:
0.067 моль вуглецю * (2 моль CO2 / 2 моль С) = 0.067 моль CO2
Визначимо об'єм 0.067 моль CO2 за умови STP, використовуючи ідеальний газовий закон:
V = nRT/P = 0.067 моль * 8.31 Дж/(моль·К) * 273 К / 101325 Па = 1.43 л
Отже, об'єм вуглекислого газу, який утворюється під час згоряння 1 метра кубічного етану, дорівнює близько 1.43 л.