Який об'єм вуглекислового газу можна добути при прожарюванні вапняку масою 200кг у якому

міститься 20 % домішок?

Ответы на вопрос

Отвечает Сундырев Валера.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaCO3) = 200кг

w(домішки) - 20% або 0,2

Найти: V(CO2) - ?

Знайдемо масу вапняку без домішок:

m(CaCO3) = m(CaCO3) * (100% - w(домішок): 100% = 200 * 0,8 = 160 кг

Складемо РХР:

160кг                            х л

CaCO3  =     CaO   +   CO2

n= 1 моль                    n = 1 моль  

M = 0,1 кг/моль     Vm = 22,4 л/моль

m = 0,1кг               V = 22,4 л

V(CO2) = 160 * 22,4 : 0,1 = 35840 л