1) яка маса кислоти в розчині масою 150 г з масовою часткою речовини 0,3? 2) уводі масою 200 г

розчинили сіль масою 25 г. яка масова частка (%) солі в розчині?3) Обчислітьмасу солі і води, необхідних для приготування 300 г розчину з масовою часткою речовини 20%.помогите пожалуйста ​

Ответы на вопрос

Отвечает Архипкин Андрей.

Маса кислоти в розчині обчислюється за формулою:

маса кислоти = маса розчину * масова частка речовини

маса кислоти = 150 г * 0,3 = 45 г

Масова частка солі в розчині обчислюється за формулою:

масова частка солі = (маса солі / маса розчину) * 100%

масова частка солі = (25 г / 200 г) * 100% = 12,5%

Маса речовини в розчині обчислюється за формулою:

маса речовини = маса розчину * масова частка речовини

маса речовини = 300 г * 0,2 = 60 г

Так як масова частка речовини в розчині 20%, то маса розчину складається з 60 г речовини і 240 г розчину (300 г - 60 г). Маса солі в розчині дорівнює масі розчину помноженій на масову частку солі:

маса солі = маса розчину * масова частка солі

маса солі = 240 г * 0,2 = 48 г

Маса води в розчині дорівнює масі розчину мінус маса речовини:

маса води = маса розчину - маса речовини

маса води = 300 г - 60 г = 240 г

Отже, для приготування 300 г розчину з масовою часткою речовини 20% необхідно 48 г солі та 240 г води.