Сколько граммов воды потребуется для приготовления 10%-го раствора из 35 г двухводного

кристаллогидрата хлорида бария?

Ответы на вопрос

Отвечает Турпанов Михаил.

Ответ:
Для розв'язання цієї задачі необхідно визначити масу речовини, що потрібна для приготування 10%-го розчину, а потім обчислити масу води, яку необхідно додати до цієї кількості речовини.

Молярна маса двохводного кристалогідрату хлориду барію дорівнює:

m(BaCl2 · 2H2O) = m(Ba) + 2 × m(Cl) + 2 × m(H2O)

m(BaCl2 · 2H2O) = 137,33 г/моль + 2 × 35,45 г/моль + 2 × 18,02 г/моль

m(BaCl2 · 2H2O) = 244,27 г/моль

Масова частка двохводного кристалогідрату хлориду барію у 10%-му розчині дорівнює 10 г на 100 г розчину, або 0,1.

Маса двохводного кристалогідрату хлориду барію, що необхідна для приготування 10%-го розчину, може бути визначена наступним чином:

m(BaCl2 · 2H2O) = 0,1 × m(розчину)

m(розчину) = m(BaCl2 · 2H2O) / 0,1

m(розчину) = 244,27 г/моль / 0,1

m(розчину) = 2442,7 г

Отже, необхідно 2442,7 г розчину для приготування 10%-го розчину з двохводного кристалогідрату хлориду барію. Щоб знайти масу води, яку необхідно додати до цієї кількості розчину, можна відняти масу кристалогідрату барію від маси розчину:

m(води) = m(розчину) - m(BaCl2 · 2H2O)

m(води) = 2442,7 г - 35 г

m(води) = 2407,7 г

Отже, необхідно додати 2407,7 г води для приготування 10%-го розчину з 35 г двохводного кристалогідрату хлориду барію.