СРОЧЬНО !!!!!!!!!! є два гази. узяті за нормальних умов :10л метану СН4 І 20Л хлору СІ2 у якому з

них містить більше молекул, а в якому --- атомів і у скільки разів ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі необхідно використати формулу ідеального газу:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість молекул газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу.

За нормальних умов тиск газу P = 1 атм, температура газу T = 273 К, а універсальна газова стала R = 0,0821 л∙атм/(моль∙К).

Тому ми можемо знайти кількість молекул кожного газу:

n(CH4) = (P * V)/(R * T) = (1 * 10)/(0,0821 * 273) ≈ 0,454 моль

n(Cl2) = (P * V)/(R * T) = (1 * 20)/(0,0821 * 273) ≈ 0,907 моль

Кількість молекул хлору Сl2 більша, ніж кількість молекул метану СН4.

Також варто зазначити, що метан СН4 складається з одного атома вуглецю та чотирьох атомів водню, тобто в цьому газі знаходиться 5 атомів. У хлору СІ2, з іншого боку, кожна молекула складається з двох атомів хлору, тобто в цьому газі знаходиться 40 атомів.

Отже, у хлору СІ2 міститься більше атомів, ніж у метану СН4, в 8 разів більше (40 атомів в СІ2 порівняно з 5 атомами в СН4).