СРОЧНО Обчислить масу води, що утвориться при згоранні 224 літрів водню.


Ответы на вопрос

Отвечает Басов Саня.

Ответ:

Объяснение:

При згорянні водню відбувається реакція з киснем, за якої утворюється вода:

2H2 + O2 → 2H2O

За цією реакцією на кожні 2 молекули водню утворюється 1 молекула води. Оскільки один моль будь-якої речовини містить N (звичайно, 6,02·10²³) молекулей, то в даному випадку маса води, що утвориться, може бути обчислена за допомогою молярної маси води.

Молярна маса H2 = 2·1,01 г/моль = 2,02 г/моль.

Молярна маса O2 = 2·16,00 г/моль = 32,00 г/моль.

Тому молярна маса води:

2H2O = 2·(2,02 г/моль) + 1·(32,00 г/моль) = 36,04 г/моль.

Таким чином, маса води, що утвориться при згоранні 224 л водню:

224 л · (1 моль/22,4 л) · (2 моль H2O/2 моль H2) · (36,04 г/моль) = 2·224·36,04 г = 16 166,08 г = 16,17 кг.

Отже, маса води, що утвориться, становить 16,17 кг.