СРОЧНО 95 БАЛОВ Обчисліть об'єм кисню необхідний для спалювання газової суміші, яка складається з

8л. метану і 2 л. етену.

Ответы на вопрос

Отвечает Дербаремдикер Даня.

Ответ:

39.97

Объяснение:

Для обчислення об'єму кисню, необхідного для повного спалювання даної газової суміші, спочатку потрібно записати рівняння реакції спалювання:

CH4 + 2C2H4 + 5O2 -> 4CO2 + 4H2O

За цим рівнянням, один моль метану (CH4) спалюється з 2 молями етену (C2H4) та 5 молями кисню (O2) з утворенням 4 молей вуглекислого газу (CO2) та 4 молей води (H2O). Отже, щоб обчислити кількість кисню, необхідного для спалювання 8 л метану і 2 л етену, спочатку необхідно перевести ці об'єми до мольного еквіваленту.

Об'єм одного моля будь-якого газу при нормальних умовах (температура 0 °C і тиск 1 атм) становить 22,4 л. Тому:

8 л метану = 8 / 22,4 моль метану

2 л етену = 2 / 22,4 моль етену

Для повного спалювання цих молів метану і етену необхідно 5 моль кисню на мол метану та 2,5 моль кисню на мол етену. Отже, кількість кисню, необхідного для спалювання газової суміші, можна обчислити як суму кількостей кисню, необхідних для спалювання метану та етену:

5 моль O2 / моль CH4 × 8 / 22,4 моль CH4 + 2,5 моль O2 / моль C2H4 × 2 / 22,4 моль C2H4 = 1,786 моль O2

Отже, необхідний об'єм кисню буде:

1,786 моль O2 × 22,4 л / моль = 39,97 л O2 (округлено до 2 знаків після коми)

Тому, для спалювання даної газової суміші потрібно 39,97 л кисню