Яку кількість речовини ферум III оксиду можна добути в результаті термічного розкладу відповідної

основи масою 4,28г? Будь ласка дотримуватися алгоритму задачі

Ответы на вопрос

Отвечает Халус Юля.

У цій задачі потрібно знати хімічну формулу речовини, що розкладається, та знати стехіометричні коефіцієнти для знаходження молярної маси та мольної кількості.

Алгоритм розв'язання:

Знайти хімічну формулу речовини, яка розкладається. За умовою задачі це не вказано, тому припустимо, що мова йде про гідроксид заліза (III), Fe(OH)3, який може розкладатися з виділенням водню та оксиду заліза (III):

2Fe(OH)3 → Fe2O3 + 3H2O

Знайти мольну масу гідроксиду заліза (III):

Fe(OH)3: Fe - 1 * 56, с - 3 * 16, О - 3 * 1 = 56 + 48 + 3 = 107 г/моль

Знайти мольну кількість речовини, яка розкладається:

m = n * M, де m - маса речовини, n - мольна кількість, M - молярна маса.

n = m / M

n = 4,28 г / 107 г/моль = 0,04 моль

За стехіометрією реакції знайти мольну кількість Fe2O3, що утворюється:

1 моль Fe(OH)3 утворює 1 моль Fe2O3

Отже, 0,04 моль Fe(OH)3 утворює 0,04 моль Fe2O3.

Знайти масу Fe2O3:

m = n * M = 0,04 моль * 160 г/моль = 6,4 г

Отже, в результаті термічного розкладу 4,28 г гідроксиду заліза (III) можна добути 6,4 г оксиду заліза (III).