10.Допишіть рівняння реакцій ( в дужках валентності елементів) 1) Li + O 2 = …. 2) H 2 O = …… 3)

C(IV) + O 2 =……… 4) CH 4 + O 2 = …… +……. Вкажіть рівняння реакцій : а) Сполучення ; б) Розкладу.

Ответы на вопрос

Отвечает Решетникова Юлия.

Ответ:

4Li + O2 = 2Li2O (Li: +1, O: -2)

2H2O = 2H2 + O2 (H: +1, O: -2)

C(IV) + 2O2 = CO2 (C: +4, O: -2)

CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O (C: -4, H: +1, O: -2)

a) Реакція сполучення: два або більше елементів сполучаються, щоб утворити сполуку.

Приклад: 2H2 + O2 = 2H2O

б) Реакція розкладу: реакція, в якій сполука розкладається на два або більше менш складних продуктів.

Приклад: 2H2O = 2H2 + O2