1. Виберіть правильні твердження: 1) кисень важчий за повітря; 2) кисень підтримує дихання; 3)

кисень має запах; 4) молекула кисню складається з двох атомів Оксигену. Варіанти відповіді: а) 1, 2, 3; б) 1, 2, 4; в) 2, 3, 4; г) 1, 3, 4. 2. Оксидами є сполуки: 1) СаО; 2) НI; 3) NaH; 4) As2 5 O . Варіанти відповіді: а) 1, 2; б) 2, 3; в) 2, 4; г) 1, 4. 3. Реакцією розкладу є: 1) S O+ = 2 2 SO 2) 2 4 Ag2 2 O A = + g O 3) 2K S+ = K S2 4) 2 3 O O 3 2 = Варіанти відповіді: а) 1; б) 2; в) 4; г) 3. 4. Яка з формул нижченаведених сполук має таку саму кількість атомів, як і молекула NO2 ? а) O2; б) СО; в) H O2 ; г) P4; 5. Складною речовиною, що містить чотири атоми в молекулі, є: а) S4; б) NH3; в) HNO3; г) NO2. 6. Допоможіть учням молодших класів визначити хімічне явище: а) танення снігу; б) плавлення металу; в) світіння електричної лампочки; г) прогіркання олії. Середній рівень (3 бали) 7. Установіть послідовність збільшення валентності Нітрогену в сполуках: а) N O2 3; б) NO; в) NO2; г) N O2 . 8. Установіть відповідність між формулою речовини та її відносною молекулярною масою. Формула речовини Відносна молекулярна маса 1) SO2 2) SO3 3) NH3 4) H P3 4 O а) 17 б) 64 в) 100 г) 80 д) 98 9. Установіть відповідність між формулами речовин і валентністю Брому. Формула речовини Валентність Брому 1) Br2 7 O 2) Br2 5 O 3) Br2 3 O 4) НBr а) III б) VII в) I г) IV д) V Достатній рівень (3 бали) 10. Допишіть рівняння реакцій. У дужках записано валентності тих елементів, що є змінними, валентність інших елементів ви- значте за періодичною системою. а) Ca + = O2 б) H O 2 2 + = в) Si( ) IV + = O2 г) PH3 2 + = O P( ) V O.. ..+ H O.. .. Вкажіть рівняння реакцій: а) сполучення, б) розкладу. 11. В якому рівнянні неправильно підібрано коефіцієнти? Виправте помилки, підібравши правильні коефіцієнти: а) CH4 2 + = O CO H 2 2 +2 O б) Fe2 3 O F+ = e F3 eO Творчий рівень (3 бали) 12. У двох колбах, заповнених киснем, спалили фосфор і сірку. У якій колбі після закінчення реакції утвориться вакуум (кисень повністю витратився в процесі горіння)? Поясніть свою точку зору й за- пишіть рівняння реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Устименко Владислав.

1 - б

2 - г

3 - 4 але там брєд

4 - в

5 - б

6 - г

7 - N2O  NO  N2O3  NO2

8 - 1 - б

    2 - г

    3 - а

    4 - д

9 - 1 - VII

    2 - V

     3 - III

     4 - I

10 - Ca + O2 = 2CaO сполучення

      2H2 + O2 = 2H2O сполучення

      Si + O2 = SiO2 сполучення

      2H3PO4 = H4P2O7 + H2O  розклад

11. а) CH4 + 202 = CO2 + 2H2O

   б) Fe2О3+FеО = F3O 4

Творчий рівень (3 бали)

12.  Вакуум буде у посудині з фосфором тому що утворюється порошкоподібний оксид фосфору (V)

4Р + 5O2 = 2Р2O5

У посудині з сіркою утвориться газ

S+O2 = SO2