Обчисліть об’єм водню, який виділиться при взаємодії з розчином хлоридної кислоти масою 200 г, з

масовою часткою кислоти 10%

Ответы на вопрос

Отвечает Костарнова Анна.

200 г * 0.10 = 20 г кислоти

Знаючи масу кислоти, можна визначити кількість моль кислоти:

моль = маса / молярна маса

Молярна маса HCl = 36.5 г/моль

моль HCl = 20 г / 36.5 г/моль = 0.55 моль

За рівнянням реакції між хлоридною кислотою та металом натрію виділяється водень:

2HCl + 2Na → 2NaCl + H2

Коефіцієнт стехіометрії для водню = 1, тому кількість моль водню, який виділиться, також дорівнює 0.55 моль.

Так як ми знаємо кількість молей, можемо визначити його об'єм за стандартних умов:

V = n * Vm

n - кількість молей, Vm - молярний об'єм газу за стандартних умов, який дорівнює 22.4 л/моль.

V = 0.55 моль * 22.4 л/моль = 12.32 л

Отже, об'єм водню, який виділиться при взаємодії з розчином хлоридної кислоти масою 200 г, з масовою часткою кислоти 10%, дорівнює 12.32 л.