Суміш магнію та магній оксиду загальною масою 4 г обробили надлишком розчину хлоридної кислоти. При

цьому виділилося 1,12 л водню. Обчислити масову частку (%) магнію в суміші. СРОЧНО ПОМОЖІТЬ!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Пазин Артем.

Відповідь:

Спочатку потрібно знайти кількість магнію у суміші, використовуючи обсяг виділеного водню і стандартні умови (температура 0 ° C і тиск 1 атм):

n(H2) = V(P/T) / R = 1.12 L * 1 atm / (0.082 L atm/mol K * 273 K) = 0.046 моль H2

Оскільки Mg реагує з HCl і виділяє 1 моль H2 на 1 моль Mg, кількість молей Mg у суміші дорівнює кількості молей H2, тобто 0.046 моль.

Загальна маса суміші 4 г, тому маса магнію у суміші:

m(Mg) = n(Mg) * M(Mg) = 0.046 моль * 24.31 г/моль = 1.12 г

Масова частка (%) магнію в суміші:

% Mg = m(Mg) / m(суміші) * 100% = 1.12 г / 4 г * 100% = 28%

Відповідь: 28%

Пояснення:

Додатково

Який об’єм водню виділиться при взаємодії заліза з хлоридною кислотою кількістю 0,2 моль?-

Взаємодія заліза з хлоридною кислотою протікає за наступною реакцією:

Fe + 2HCl → FeCl2 + H2

За реакцією 1 моль заліза реагує з 2 молями HCl та утворюється 1 моль водню.

Так як ми маємо 0,2 моль HCl, то для повної реакції нам потрібно 0,1 моль заліза:

0,2 моль HCl × (1 моль Fe / 2 моль HCl) = 0,1 моль Fe

Отже, при повній реакції з 0,1 моля заліза виділиться 0,1 моль водню.

Тепер можемо використати формулу ідеального газу, щоб знайти об’єм водню:

V = nRT/P

де n - кількість речовини в молях, R - універсальна газова стала (8,31 Дж/(моль·К)), T - температура в Кельвінах, P - тиск.

Температуру та тиск слід взяти стандартні: T = 273 К, P = 101,3 кПа.

Отже, V = (0,1 моль) × (8,31 Дж/(моль·К)) × (273 К) / (101,3 кПа) ≈ 2,24 л

Таким чином, при взаємодії 0,2 моль HCl залізом виділиться 2,24 л водню.