61,2 г алюміній оксиду розчинили у сульфатній кислоті. Укажіть масу (у грамах) алюміній сульфату,

що при цьому утворився. Відповідь надайте з точністю до десятих, десятковий дріб запишіть через крапку БУДЬЛАСКА ОФОРМІТЬ ЯК ЗАДАЧУ!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

Алюміній оксид реагує з сульфатною кислотою за наступною рівнянням реакції:

Al2O3 + 3H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3H2O

За цим рівнянням, одна молекула алюміній оксиду реагує з трьома молекулами сульфатної кислоти і утворює дві молекули алюміній сульфату та три молекули води.

Молярна маса Al2O3 = 2×26.98 g/mol + 3×16.00 g/mol = 101.96 g/mol

Знаходимо кількість речовини алюміній оксиду:

n(Al2O3) = m(Al2O3) / M(Al2O3) = 61.2 g / 101.96 g/mol ≈ 0.60 mol

Оскільки з однієї молекули Al2O3 утворюється дві молекули Al2(SO4)3, то кількість речовини алюміній сульфату становитиме:

n(Al2(SO4)3) = 2 × n(Al2O3) ≈ 1.20 mol

Молярна маса Al2(SO4)3 = 2×26.98 g/mol + 3×32.06 g/mol + 12×16.00 g/mol = 342.15 g/mol

Маса алюміній сульфату, що утворився, дорівнює:

m(Al2(SO4)3) = n(Al2(SO4)3) × M(Al2(SO4)3) = 1.20 mol × 342.15 g/mol ≈ 410.6 г

Тому, маса алюміній сульфату, що утворився, становить близько 410.6 г (з точністю до десятих). Відповідь: 410,6.