61,2 г алюміній оксиду розчинили у сульфатній кислоті. Укажіть масу (у грамах) алюміній сульфату,

що при цьому утворився. Відповідь надайте з точністю до десятих, десятковий дріб запишіть через крапку

Ответы на вопрос

Отвечает Горбунова Таисия.

Спочатку треба записати рівняння реакції:

Al2O3 + 3H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3H2O

Звідси видно, що 1 моль Al2O3 утворює 1 моль Al2(SO4)3.

Спочатку треба перетворити масу Al2O3 в кількість речовини, використовуючи молярну масу:

n(Al2O3) = m(Al2O3) / M(Al2O3) = 61,2 г / 101,96 г/моль = 0,6 моль

Звідси випливає, що утворилось 0,6 моль Al2(SO4)3.

Тепер треба перетворити кількість речовини у масу, використовуючи молярну масу:

m(Al2(SO4)3) = n(Al2(SO4)3) * M(Al2(SO4)3) = 0,6 моль * 342,15 г/моль = 205,29 г

Відповідь: 205,3 г.Ответ:

Объяснение: