обчисліть об'єм та кількість речовини карбону який утворився наслідок розкладу 60 грам вуглекислого

газу,

Ответы на вопрос

Отвечает Комарова Лада.

Ответ:

Розклад вуглекислого газу (CO2) відбувається за реакцією:

2CO2 → 2CO + O2

За рівнянням реакції видно, що на кожні 2 молекули вуглекислого газу утворюється 2 молекули вугілля (СО) та 1 молекула кисню (O2). Отже, з 60 г вуглекислого газу може утворитись 2/3 * 60 г = 40 г вугілля.

Кількість речовини вуглецю можна обчислити за формулою:

n(C) = m/M(C) = 40 г / 12.01 г/моль = 3.33 моль

Об'єм вуглекислого газу за н.у. (нормальних умовах, тобто при тиску 1 атм і температурі 0°C) дорівнює 22.4 л/моль. Отже, об'єм 60 г вуглекислого газу можна обчислити так:

V = (60 г / 44.01 г/моль) * 22.4 л/моль = 30.4 л

Отже, при розкладі 60 г вуглекислого газу утворюється 3.33 моль вуглецю та об'єм 30.4 л вуглекислого газу.

Объяснение:

усе у відповіді)