Тестування з теми « Класи неорганічних сполук» 8 клас 1. Укажіть формулу основи: А) Ca(OH)2 Б)

CaOHCl В)C2H5OH Г)HNO3 2. Укажіть формулу кислоти: А) H2MnO4 Б) Cu(OH)2 В)(NH4)2SO4 Г)N2O5 3. Укажіть формулу солі: А) Na2CO3 Г) HBr 4. Виберіть формулу оксиду: А) H2O Г) H2O2 5. Укажіть формулу основного оксиду: В) Na2O Г) Al2O3 Б) Na2O Б) KOН А) CO В) Cu(OH)2 В) H3PO4 Б) SO3 6. Як називаються солі сульфатної кислоти? А) сульфиды Б) карбонаты В) сульфаты Г) сульфиты 7. Як називається речовина, яка має формулу – СaCl2 А) кальцій нітрат Б) кальцій нітрид В) кальцій хлорид Г) кальцій карбонат 8. Чому дорівнює валентність кислотного залишку в ортофосфорній кислоті? А) 1 Б) 2 В) 3 Г) 4 9. З яким із наданих речовин буде реагувати барій гідроксид? А) H2SO4 Б) Na2O В) КOH Г) Na 10. Який метал не буде взаємодіяти з розчином сульфатної кислоти? А) мідь Б) цинк В) магній Г) залізо 11. Яке забарвлення набуде лакмус у кислому середовищі? А) червоний Б) синій В) жовтий Г) малиновий 12. Закінчити рівняння реакцій. Яка із наведених реакцій відноситься до реакцій нейтралізації? А) CuSO4 + KOH → Б) Cu(OH)2 → В) Ba(OH)2 + SO3 → Г) Fe+H2SO4→ Д) NaOH+HCl→ Е) Na2CO3 +НCl→ 13. Здійснить перетворення: K → K2O → KOH → K2SO4. Визначте тип хімічних реакцій. 14. Розрахуйте об'єм водню, який виділиться при взаємодії 48 г магнію з хлоридною кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Виноградов Фёдор.

Відповідь:

1. Укажіть формулу основи: А) Ca(OH)2

2. Укажіть формулу кислоти: А) H2MnO4

3. Укажіть формулу солі: А) Na2CO3

4. Виберіть формулу оксиду: А) H2O

5. Укажіть формулу основного оксиду: В) Na2O Б) Na2O

6. Як називаються солі сульфатної кислоти?

В) сульфати

7. Як називається речовина, яка має формулу – СaCl2

В) кальцій хлорид

8. Чому дорівнює валентність кислотного залишку в ортофосфорній кислоті?

В) 3

9. З яким із наданих речовин буде реагувати барій гідроксид?

А) H2SO4

10. Який метал не буде взаємодіяти з розчином сульфатної кислоти?

А) мідь

11. Яке забарвлення набуде лакмус у кислому середовищі?

А) червоний

12. Закінчити рівняння реакцій. Яка із наведених реакцій відноситься до реакцій нейтралізації?

А) CuSO4 + 2KOH → Cu(OH)2+K2SO4

Б) Cu(OH)2 → CuO+H2O

В) Ba(OH)2 + SO3 →BaSO4+H2O

Г) Fe+H2SO4→ FeSO4+H2

Д) NaOH+HCl→NaCI+H2O нейтралізація

Е) Na2CO3 +2НCl→ 2NaCI+CO2+H2O

13. Здійснить перетворення:

K → K2O → KOH → K2SO4. Визначте тип хімічних реакцій.

4K+O2=2K2O сполучення

K2O+H2O=2KOH сполучення

2KOH+SO3=K2SO4+H2O обміну

14. Розрахуйте об'єм водню, який виділиться при взаємодії 48 г магнію з хлоридною кислотою.

Mg+2HCI=MgCI2+H2

M(Mg)=24г/моль

n(Mg)=48/24=2моль

n(Mg):n(H2)=1:1

n(H2)=2моль

V(H2)=2*22,4=44,8л

Пояснення: