Контроль знань з теми «Основні класи неорганічних сполук» 1. Виберіть формулу амфотерного оксиду:

а) CO2; б) Fe2O3; в) ZnO; (0,5) 2. Виберіть пару сполук, які будуть взаємодіяти: а) SiO2 та H2SO4 б) CuO та H2SO4; в); Li2O та MgO (0,5) 3. Виберіть речовину, з якою буде взаємодіяти натрій гідроксид : а) кальцій оксид; б) калій сульфат; в) нітратна кислота. (0,5) 4. Виберіть речовину, яка вступила в реакцію: HCl + ... =FeCl3 +H2O (0,5) а)FeCl2 ;б) Fe(OH)2; в) Fe(OH) 3 5. Виберіть реакції, у результаті яких можна одержати кальцій гідроксид: (0,5) а) CaCl2 + H2O; б) CaCl2 + KOH; в) Са + Ba(OH) 2; 6. Вкажіть кислоту, яка належить до одноосновних: (0,5) а)сульфідна; б) нітратна ; в) сульфітна; 7. Укажіть кислоту, яка не розчиняється у воді: (0,5) а) силікатна; б) ортофосфатна; в) карбонатна; 8. Укажіть колір метилового оранжевого в кислому середовищі: (0,5) а) жовтий; б) рожевий; в) синій. 9. Складіть рівняння реакцій за нижче наведеними схемами: (1,5) S =» SO2 =»H2SO3 =» Zn SO3 10. Закінчіть рівняння реакцій, де вони можливі: (1,5) А) K2O + H3PO4 = Б) Na2O + H2SO4 = В) Cu + HCl = Г) Ca(OH)2 + HNO3 = 11. Яка кількість речовини магній гідроксиду може нейтралізувати 20 г нітратної кислоти ? (2) 12. Обчисліть об’ем водню, який виділився при взаємодії магнію з сульфатною кислотою, яка утворилася при взаємодії сульфур (VІ) оксиду кількістю речовини 0,1 моль з водою ? (3)

Ответы на вопрос

Отвечает Денисова Соня.

Ответ:

1)б

2)б

3)а

4)в

5)б

6)б

7)а

8)б

9)s+o2=so2

so2+h2o=h2so3

h2so3+zn=znso3+h2

10) k2o+h3po4=k3PO4+H2

NA2O+H2SO4=NA2SO4+H2

CU+HCL не взаимодействует

CA(OH)2+HNO3=CANO3+H2O