У складі нітрогеновмісної органічної речовини масові частки елементів становлять: Карбону – 53,33%,

Гідрогену -15,55%, решта – Нітроген. Виведіть молекулярну формулу сполуки. (3б) СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Кашина Юлия.

Для виведення молекулярної формули необхідно визначити кількість атомів кожного елемента у сполуці. Для цього використаємо масові частки і відношення мас.

Припустимо, що маса речовини дорівнює 100 г. Тоді маса вуглецю дорівнює 53,33 г, маса водню - 15,55 г, а маса азоту - 100 - 53,33 - 15,55 = 31,12 г.

Тепер можна визначити кількість моль кожного елемента:

Карбон: n(C) = m(C) / M(C) = 53,33 г / 12,01 г/моль = 4,44 моль

Гідроген: n(H) = m(H) / M(H) = 15,55 г / 1,01 г/моль = 15,40 моль

Нітроген: n(N) = m(N) / M(N) = 31,12 г / 14,01 г/моль = 2,22 моль

Далі необхідно скоротити кількість атомів до найпростішого співвідношення. Для цього поділимо кожне число на найменший спільний знаменник, який дорівнює 2,22 моль. Отримаємо:

Карбон: n(C) = 2 моль

Гідроген: n(H) = 7 моль

Нітроген: n(N) = 1 моль

Отже, молекулярна формула сполуки буде С₂Н₇N.