На гідрування суміші олеїнової і стеаринової кислот масою 100 г витратили 4.48 л водню Визначте

масову частку олеїнової кислоти у суміші.​

Ответы на вопрос

Отвечает Майкенова Анастасия.

Ответ:

Для вирішення задачі потрібно використати закон діючих мас:

Масова частка олеінової кислоти в суміші = (маса олеїнової кислоти / загальна маса суміші) * 100%

Знаємо, що загальна маса суміші дорівнює 100 г, а витратили 4.48 л водню. Для знаходження маси олеїнової кислоти потрібно взнати, скільки моль водню було витрачено на гідрування.

Використовуючи стандартний газовий закон, можна перевести 4.48 л водню до молей:

PV = nRT

n = PV / RT

де P - тиск водню (бар), V - об'єм водню (л), R - універсальна газова стала (0.0821 л·бар/(моль·K)), T - температура в Кельвінах.

При стандартних умовах (тиск 1 бар, температура 273 Кельвіна) маємо:

n = (4.48 л * 1 бар) / (0.0821 л·бар/(моль·K) * 273 K) = 0.181 моль

З одного моля водню гідрується один моль кисню, тому кількість моль кисню, витраченого на гідрування, дорівнює 0.181 моль.

За рівнянням гідрування олеїнової кислоти 1 моль цієї кислоти реагує з 2 молями водню та дає 1 моль стеаринової кислоти. Оскільки витратили 0.181 моль водню, це означає, що гідрувалося 0.0905 моль олеїнової кислоти і 0.0905 моль стеаринової кислоти.

Молярна маса олеїнової кислоти дорівнює 282.47 г/моль, молярна маса стеаринової кислоти - 284.48 г/моль.

Тепер можна обчислити масу олеїнової кислоти:

маса олеїнової кислоти = 0.0905 моль * 282.47 г/моль = 25.52 г

Оскільки загальна маса суміші дорівнює 100 г, маса стеаринової кислоти дорівнює різниці між загальною масою і масою олеїнової кислоти:

маса стеаринової кислоти = 100 г - 25.52 г = 74.48 г

Тепер можна обчислити масову частку олеїнової кислоти в суміші:

масова частка олеїнової кислоти в суміші = (25.52 г / 100 г) * 100% = 25.52%

Объяснение: