Обчисліть масу солі, яка утворюється внаслідок взаємодії 148 г кальцій гідроксиду хлоридною

кислотою. Виконайте відповідні розрахунки

Ответы на вопрос

Отвечает Муллина Ирина.
Спочатку потрібно записати рівняння реакції між кальцій гідроксидом та хлоридною кислотою:

Ca(OH)₂ + 2HCl → CaCl₂ + 2H₂O

Молярна маса Ca(OH)₂ = 40.08 + 2(1.01 + 16.00) = 74.10 г/моль

Молярна маса HCl = 1.01 + 35.45 = 36.46 г/моль

За реакцією одна моль Ca(OH)₂ реагує з двома молями HCl, отже, кількість молів HCl, які реагують з 148 г Ca(OH)₂:

n(HCl) = m/M(HCl) = 148 г / 36.46 г/моль × 2 = 8.09 моль

Маса продукту (CaCl₂), який утворюється за реакцією:

m(CaCl₂) = n(CaCl₂) × M(CaCl₂) = n(HCl) × M(CaCl₂) = 8.09 моль × 110.98 г/моль = 898.1 г

Отже, маса солі, яка утворюється в результаті взаємодії 148 г кальцій гідроксиду з хлоридною кислотою, дорівнює 898.1 г.