При сплавленні 19,8 г цинк гідроксиду з лугом, утвореним елементом I групи періодичної системи,

одержали 35 г цинкату цього елемента. Установіть формулу лугу. З дано та поясненням будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеев Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку знайдемо мольну масу цинкату, використовуючи його масу та кількість молей, які можуть бути отримані з 19,8 г цинк гідроксиду:

Молярна маса цинкату = маса / кількість молей = 35 г / (65,38 г/моль) = 0,535 моль

Цинкат має формулу Zn(OH)₂⁻, тому кількість молей гідроксид-іонів утворених під час реакції можна знайти, знаючи, що на кожен іон цинкату припадає два іони гідроксиду:

Кількість молей OH⁻ = 2 × кількість молей Zn(OH)₂⁻ = 2 × 0,535 моль = 1,07 моль

Отже, кількість молей лугу повинна бути такою, щоб вона забезпечувала утворення цинкату з такою кількістю молей OH⁻. Знаючи це, ми можемо знайти масу лугу та його формулу. Припустимо, що луг має формулу MOH:

Кількість молей лугу = 1,07 моль

Молярна маса лугу = маса / кількість молей = маса / 1,07 моль

За умовою, маса лугу дорівнює масі цинкату, тому:

Молярна маса лугу = маса цинкату / кількість молей лугу = 35 г / 1,07 моль

Таким чином, молярна маса лугу дорівнює 32,71 г/моль. Оскільки луг знаходиться в І групі періодичної системи, його формула повинна мати вигляд MOH, де M - метал з І групи. Молярна маса такого лугу дорівнює сумі маси металу та гідроксиду, тобто:

молярна маса MOH = молярна маса M + молярна маса OH⁻

З цього випливає, що маса металу дорівнює:

маса M = молярна маса MOH - молярна маса OH⁻