Дуже прошу поможіть!!! Хімія 7 клас!!! 1. Визначте масову частку солі у розчині при додаванні до

200 г 30% розчину 100 мл води 2. Обчисліть масову частку солі у розчині при додаванні до 300 г 5% розчину 15 г солі Очень прошу помогите!!! Химия 7 класс!!! 1. Определите массовую долю соли в растворе при добавлении к 200 г 30% раствора 100 мл воды 2. Вычислите массовую долю соли в растворе при добавлении к 300 г 5% раствора 15 г соли

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Вика.

Ответ:

1- 20%

2- 4.76%

Объяснение:

1) Спочатку треба знайти масу солі, що міститься у 30% розчині. Якщо 30 г з 100 г розчину це сіль, то маса солі у цьому розчині дорівнює (30/100) * 200 г = 60 г.

Тепер потрібно знайти масу всього розчину після додавання 100 мл води. Оскільки 100 мл води мають масу близько 100 г, то маса всього розчину буде дорівнювати 200 г + 100 г = 300 г.

Масова частка солі у розчині дорівнює масі солі, що міститься у розчині, поділеній на масу всього розчину, і помноженій на 100%:

масова частка солі = (маса солі / маса розчину) * 100% = (60 г / 300 г) * 100% = 20%.

Отже, масова частка солі у розчині після додавання 100 мл води дорівнює 20%.

2) Масова частка солі у вихідному розчині дорівнює 5%, тобто маса солі у 300 г розчину становить (5/100) * 300 г = 15 г. Після додавання 15 г солі маса розчину становитиме 300 г + 15 г = 315 г.

Масова частка солі у розчині дорівнює масі солі, що міститься у розчині, поділеній на масу всього розчину, і помноженій на 100%:

масова частка солі = (маса солі / маса розчину) * 100% = (15 г / 315 г) * 100% ≈ 4.76%.

Отже, масова частка солі у розчині після додавання 15 г солі дорівнює близько 4.76%.