Допоможіть будь ласка Потрібна умова та розв'язки 1)До 200 г розчину з масовою часткою солі 40%

добавили 800 г води. Яка масова частка солі в добутому розчині? 2)До 150 г 10% розчину кислоти добавили 150 г води. Яка масова частка кислоти в добутому розчині?Даю 50 балів ​

Ответы на вопрос

Отвечает Нурлыханова Шырайлым.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m(H2O) = 800 г

m₁(р-н) = 200 г

w₁(cолі) = 40%

Найти: w₂(солі) - ?

Знайдемо масу солі у розчині:

m₁(солі) = m₁(розчину) * w₁(солі) : 100% = 200 * 40% : 100% = 80 г

Обчислимо  масу нового розчину

m(н.р.) = m₁(розчину) + m(H2O) = 800 + 200 = 1000 г

Вичислимо масову частку солі в новому розчині

w₂(солі) = m₁(солі) : m(н.р.) * 100% = 80 : 1000 * 100% = 8%

2)

Дано:

m(H2O) = 150 г

m₁(р-н) = 150 г

w₁(кислоти) = 10%

Найти: w₂(кислоти) - ?

Знайдемо масу кислоти у розчині:

m₁(кислоти) = m₁(р-ну) * w₁(кислоти) : 100% = 150 * 10% : 100% = 15 г

Обчислимо  масу нового розчину

m(н.р.) = m₁(розчину) + m(H2O) = 150 + 150 = 300 г

Вичислимо масову частку кислоти в новому розчині

w₂(кислоти) = m₁(кислоти) : m(н.р.) * 100% = 15 : 300 * 100% = 5%