- Варіант 1 Обчисліть масу розчину калій гід- роксиду з масовою часткою лугу 18%, який витратили на

нейтралізацію 60 г розчину оцтової кислоти з масовою часткою кислоти 15%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Симфония Соляная.

Спочатку знайдемо кількість молярної маси оцтової кислоти, яку використали:

n(ОЦК) = m/M = 60 г / 60 г/моль = 1 моль

Так як кислота і луг реагують в співвідношенні 1:1, то ми можемо сказати, що було використано 1 моль КОН.

З масової частки лугу ми можемо знайти вміст калій гідроксиду у розчині:

w(КОН) = w(лугу) = 18%

Звідси можна знайти масу КОН в розчині:

m(КОН) = w(КОН) * m = 0.18 * m

Тепер ми знаємо, що маса КОН у розчині дорівнює масі еквівалентів оцтової кислоти, яку ми використали. Тому можемо записати:

m(КОН) = n(ОЦК) * M(ОКН)

0.18 * m = 1 моль * M(КОН)

M(КОН) = 0.18 * m

Отже, маса КОН у розчині дорівнює 0.18 маси розчину КОН. Тому, щоб знайти масу розчину КОН, необхідно розділити масу КОН на 0.18:

m(розчину КОН) = m(КОН) / 0.18

m(розчину КОН) = (0.18 * m) / 0.18

m(розчину КОН) = m

Отже, маса розчину КОН дорівнює масі розчину лугу, який містить 18% КОН за масою. Тобто маса розчину КОН дорівнює масі розчину лугу, який містить 18% за масою. Тому відповідь на задачу є m, тобто маса розчину КОН, дорівнює масі використаного розчину лугу.