1. Обчисліть масову частку солі у розчині, що отримали при розчиненні 30 г солі у 150 г води 2.

Обчисліть масу солі КСІ, в 300 г 18% розчину 3. Обчисліть масову частку солі в розчині, якщо до 50 г 25 % розчину додали 500 г води 4. Обчисліть масову частку солі в розчині , який одержали при зливанні 30 г 10% і 50 г 20% розчинів 5. Скільки солі і води треба взяти для приготування 250 г розчину 20% концентрації? ПОМОГИТЕ ПЖ ПРОШУ ПОЖАЙЛУСТА!!!! ДАЮ 100 БАЛОВ!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Ответ:

Звичайно, з радістю допоможу! Ось розв'язання Ваших завдань:

1.Масова частка солі в розчині обчислюється за формулою:

маса солі / маса розчину

У цьому випадку, маса розчину дорівнює сумі мас солі та води:

30 г + 150 г = 180 г

Тоді масова частка солі дорівнює:

30 г / 180 г * 100% = 16.7%

Відповідь: 16.7%

2.Якщо 18% розчин містить 18 г солі у 100 г розчину, то маса солі в 300 г розчину дорівнює:

18 г / 100 г * 300 г = 54 г

Відповідь: 54 г

3.Спочатку знайдемо масу солі у початковому 25% розчині:

50 г * 0.25 = 12.5 г

Після додавання 500 г води, маса розчину становить 50 г + 500 г = 550 г. Тоді масова частка солі в розчині дорівнює:

12.5 г / 550 г * 100% = 2.27%

Відповідь: 2.27%

4.Обчислимо загальну масу солі в розчині, який одержали після змішування:

30 г * 0.1 + 50 г * 0.2 = 8 г + 10 г = 18 г

Тоді загальна маса розчину дорівнює 30 г + 50 г = 80 г, і масова частка солі дорівнює:

18 г / 80 г * 100% = 22.5%

Відповідь: 22.5%

5.Якщо маса розчину дорівнює 250 г, то маса солі в розчині дорівнює:

250 г * 0.2 = 50 г

Щоб приготувати 250 г 20% розчину, треба взяти 50 г солі та 200 г води.

Відповідь: 50 г солі та 200 г води.