Помогите пожалуйста!! даю сто баллов Алюміній форміат використовують у текстильній промисловості

для просякнення тканин.Обчисліть масу алюміній форміату,яку можна отримати при взаємодії мурашиної кислоти з алюмінієм масою 135 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Реакція між мурашиною кислотою (HCOOH) та алюмінієм (Al):

2 HCOOH + Al -> Al(HCOO)₂ + H₂Молярна маса HCOOH = 46 г/моль

Молярна маса Al = 27 г/моль

Молярна маса Al(HCOO)₂ = 178 г/мольМаса Al(HCOO)₂, яку можна отримати з 135 г Al, обчислюється за допомогою молярних відношень:

1 моль HCOOH взаємодіє з 1 моль Al, тому кількість молей Al(HCOO)₂, яку можна отримати, буде дорівнювати кількості молей Al, яку ми маємо:

n(Al) = m(Al) / M(Al) = 135 г / 27 г/моль = 5 моль

n(Al(HCOO)₂) = n(Al) = 5 мольМаса Al(HCOO)₂, яку можна отримати, обчислюється за формулою:

m(Al(HCOO)₂) = n(Al(HCOO)₂) × M(Al(HCOO)₂) = 5 моль × 178 г/моль = 890 гОтже, маса алюміній форміату, яку можна отримати при взаємодії мурашиної кислоти з алюмінієм масою 135 г, дорівнює 890 г.