У результаті пропускання етанолу масою 250 г над каталізатором добули етилен масою 112 л. Визначте

масову частку практичного виходу етилену? *​

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Даня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C2H5OH) = 250 г

mпр.(C2H4) = 112 г

Найти: wпр.(С2Н4) - ?

Складемо РХР:

C2H5OH =(t, H2SO4кат.) = C2H4 + Н2О

Знайдемо кількість речовини етанолу:

М(C2H5OH) = 12 * 2 + 1 * 6 + 16 = 46 г/моль

n(C2H5OH) = m(C2H5OH)/М(C2H5OH) = 250/46 = 5,4 моль

З РХР бачимо, що n(C2H4) : n(C2H5OH) = 1 : 1, тобто

n(C2H4) = n(C2H5OH) = 5,4 моль

Знайдемо теоретичну масу С2Н4

М(C2H4) = 12 * 2 + 1 * 4 = 28 г/моль

mтеор(C2H4) = n(C2H4) * М(C2H4) = 5,4 * 28 = 151,2 г

Визначимо масову частку практичного виходу етилену

wпр.(С2Н4) = mпр.(C2H4)/mтеор(C2H4) * 100% = 112/151,2 * 100% = 74%