Визначте об'єм вуглекислого газу, що утвориться під час повного окиснення глюкози масою 90 г


Ответы на вопрос

Отвечает Прокопова Аня.

Ответ:

67.11 л

Объяснение:

формула глюкози: C6H12O6

C6H12O6 + 6O2 → 6CO2 + 6H2O

молярна маса глюкози:

6(12.01 г/моль) + 12(1.01 г/моль) + 6(16.00 г/моль) = 180.18 г/моль

молекул в 90г глюкози:

90 г / 180.18 г/моль = 0.499 моль
22.4 л/моль - об'єм 1 моля газу

0.499 моль * 6 * 22.4 л/моль = 67.11 л

Ответ: 67.11 л