СРОЧНО Яка маса солі утвор. при взаємодії 120г 20% розчину амінооцтової кислоти з кальцій

гідроксидом. С решением.

Ответы на вопрос

Отвечает Молитвик Павел.

Ответ:  Дано:

m(HNO3) = 120 г

Найти: m(Ca(NO3)2) - ?

Знайдемо молярні маси HNO3 і Ca(NO3)2

М(HNO3) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63 г/моль

М(Ca(NO3)2) = 40 + 14 * 2 + 16 * 6 = 164 г/моль

Складемо РХР:

  120 г                            х г

2 HNO3 + Ca(OH)2 → Ca(NO3)2 + 2 H2O

n = 2 моль                   n = 1 моль

M = 63 г/моль             M = 164 г/моль

m = 126 г                      m = 164 г

120 г(HNO3) - х г (Ca(NO3)2)

126 г( HNO3) - 164 г (Ca(NO3)2)

m(Ca(NO3)2) = 120 * 164 : 126 = 156,19 г