Знайти маси води та 30% розчину кислоти для приготування 200 г 3% розчину цієї кислоти.


Ответы на вопрос

Отвечает Котявина Арина.

Відповідь:

Щоб приготувати 200 г 3% розчину кислоти, потрібно взяти 194 г води та 20 г 30% розчину кислоти

Пояснення:

Для розв'язання цієї задачі скористаємося формулою для розрахунку концентрації розчину:

C = m/V,

де С - концентрація розчину у г/мл, m - маса речовини у г, V - об'єм розчину у мл.

Пригадаємо, що концентрація 30% розчину означає, що у 100 г розчину міститься 30 г кислоти.

Нехай m1 - маса води, а m2 - маса 30% розчину кислоти, які потрібно взяти для приготування 200 г 3% розчину кислоти.

Оскільки воду і кислоту змішуватимемо у спільному об'ємі 200 мл, то:

маса води + маса кислоти = 200 г

Cкладемо рівняння для концентрації кінцевого розчину:

3% = маса кислоти / 200 г

маса кислоти = 3% * 200 г = 6 г

Оскільки концентрація 30% розчину кислоти дорівнює 30 г/100 г розчину, то:

маса кислоти в 30% розчині = 30% * m2 = 0.3m2

Таким чином, складаємо рівняння для маси води та маси розчину кислоти:

м1 + 0.3m2 = 200 г (1)

маса кислоти = 6 г (2)

Тепер можемо скласти ще одне рівняння залежності між масою води та масою розчину кислоти:

m2 = (6 г / 0.3) = 20 г

Підставляємо отримані значення у рівняння (1) та розв'язуємо відносно m1:

m1 + 0.3 * 20 г = 200 г

m1 = 194 г

Отже, щоб приготувати 200 г 3% розчину кислоти, потрібно взяти 194 г води та 20 г 30% розчину кислоти.