обчисліть об'єм водню який виділиться при взаємодії гліцеріну масою 18,4 г з металічним натріем

самою 9,2г​

Ответы на вопрос

Отвечает Скугарев Даниил.

Ответ:

Для обчислення об'єму водню, який виділиться при взаємодії гліцерину (C3H8O3) з металічним натрієм (Na), спочатку треба знайти хімічну реакцію між цими речовинами.

Гліцерин (C3H8O3) розкладається на пропан (C3H8) та водень (H2) за реакцією:

C3H8O3 -> C3H8 + H2O

Залізною закономірністю хімічних реакцій є те, що мольна співвідношення між речовинами у реакції відповідають коефіцієнтам реакції. У даному випадку, для утворення 1 молекули водню (H2) потрібно 1 молекула гліцерину (C3H8O3).

Для знаходження об'єму водню (н.у.) треба знайти кількість речовини водню у молях. Використаємо масу гліцерину (C3H8O3), яка дана у завданні (18,4 г), та молярну масу гліцерину, яка дорівнює 92,09 г/моль.

n(H2) = n(C3H8O3) (за реакційним співвідношенням)

Маса гліцерину (C3H8O3) в грамах перетворюється на молі, використовуючи молярну масу гліцерину:

n(C3H8O3) = m(C3H8O3) / M(C3H8O3)

n(C3H8O3) = 18,4 г / 92,09 г/моль

Тепер, коли ми знаходимо кількість речовини гліцерину (C3H8O3) у молях, ми знаємо, що кількість речовини водню (H2) буде такою ж:

n(H2) = n(C3H8O3) = 18,4 г / 92,09 г/моль

Об'єм водню (н.у.) можна розрахувати, використовуючи формулу:

V(H2) = n(H2) * V_m

V(H2) =

(18,4 г / 92,09 г/моль) * 22,4 л/моль

Виконавши необхідні обчислення, отримаємо об'єм водню (н.у.):

V(H2) = 4,48 л

Таким чином, об'єм водню, який виділиться при взаємодії гліцерину масою 18,4 г з металічним натриєм масою 9,2 г, становить 4,48 л (н.у.).

Объяснение:

ня