Скільки літрів етіну утвориться якщо у воду кинути СаС2 масою 50 г Допоможіть будь ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Пивовар Алекс.

Реакція між СаС2 та водою приведе до утворення етину (C2H2), гідроксиду кальцію (Ca(OH)2) та багато газу.

СаС2 + 2H2O → C2H2 + Ca(OH)2 + 64,7 газу

З молекулярної маси СаС2 (148,32 г/моль) можна визначити кількість речовини:

n = m/M = 50 г / 148,32 г/моль = 0,337 моль

З хімічного рівняння видно, що коефіцієнт стехіометрії між СаС2 та С2H2 дорівнює 1. Тому кількість етину, що утвориться, також буде дорівнювати 0,337 моль.

Об'єм газу, що утвориться, можна визначити за допомогою ідеального газового закону:

PV = nRT

де P - атмосферний тиск (приймемо 1 атм), V - шуканий об'єм, n - кількість речовини газу, R - універсальна газова стала, T - температура.

У даному випадку, ми не знаємо температуру, але можемо визначити об'єм при стандартних умовах температури та тиску (STP), коли T = 273,15 К та P = 1 атм. При цих умовах, універсальна газова стала має значення R = 0,0821 л⋅атм/(моль⋅К).

Тому:

V = nRT/P = 0,337 моль x 0,0821 л⋅атм/(моль⋅К) x 273,15 К / 1 атм = 7,4 л

Отже, при реакції СаС2 та води масою 50 г утвориться близько 0,337 моль етину, що відповідає об'єму 7,4 л при стандартних умовах температури та тиску.