Анілін масою 27,9 г прореагував з хлоридною кислотою масою 15 г. Яка маса феніламоній хлориду

утворилась?

Ответы на вопрос

Отвечает Медведева Юлия.

Відповідь:

38.85 g

Пояснення:

Дано: m(C₆H₅NH₂)=27.9 g

m(HCl)=15 g

C₆H₅NH₂+HCl→ [C₆H₅NH₃]Cl

Як бачимо, відношення кількості Аніліну і хлоридної кислоти, як 1:1

n=m/Mr

n(C₆H₅NH₂)=27.9 / 93=0.3 моль

n(HCl)=15/36.5=0.41 моль.

Отже, розрахунки робимо за C₆H₅NH₂:

n(C₆H₅NH₂)=n([C₆H₅NH₃]Cl)=0.3 моль

m([C₆H₅NH₃]Cl)=0.3*129.5=38.85 g