Обчисліть об'єм водню (н.у), який виділяється в результаті взаємодії достатньої кількості хлоридної

кислоти з натрієм масою 4,6 г. Срочноо!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Москвитина Юлия.

Ответ :

V(H₂) = 2,24 л.

Объяснение :

Дано : m(Na) = 4,6 г.
Найти : V(H₂) = ?
Решение : 2Na + 2HCl ⇒ 2NaCl + H₂↑.
n(Na) = m(Na) : M(Na) = 4,6 г : 23 г/моль = 0,2 моль.
n(H₂) = n(Na) : 2 = 0,2 моль : 2 = 0,1 моль.
V(H₂) = n(H₂)*Vₘ = 0,1 моль*22,4 л/моль = 2,24 л (при н.у.).
Ответ : 2,24 л.
#SPJ1