Варiант 3. -(Завдання оцінюється 2 балами) 1. Написати формули речовин, які мають такий склад: а) 2

атоми Літію та 1 атом Оксигену; б) 3 атоми Кальцію та 2 атоми Нітрогену; в)2 атоми Аргентуму 1 атом Сульфуру та 4 атоми Оксигену. 2. Обчислити їх молекулярні маси. 3. Обчислити масові частки елементів в речовині: MgCl2 4. Визначити валентності атомів хімічних елементів у формулах: PH3, PCI5, CO2, Cl2O3, Na3N, Al2S3, FeS, Li2O 5. Скласти формули речовин вiдповiдно до валентності: a) H CI(I) 6) б) Ca N(III) B) Li O г) C(IV) CI(I) 6. Розставити коефіцієнти рівняннях реакцій: a) CS2 + O2 → CO2 + SO2 В 6) Li2O + HNO3 → LiNO3 + H2О B) Cl2 + O2 → Cl2O7 г) AI(OH)3 → Al2O3 + H2O ​

Ответы на вопрос

Отвечает Притула Макс.

Ответ:

1. а)Li2O

б)Ca3N2

в)Ag2SO4

2. Mr(Li2O) = 7×2+16=30

Mr(Ca3N2) = 41×3+15×2 = 153

Mr(Ag2SO4) = 108×2+33+16×4 = 313

3. Mr(MgCl2) = 24+35+2=94

W = Ar×n/Mr (AR – відносна атомна маса елемента, n – число молекул, Mr – відносна атомна маса всієї речовини)

W(Mg) = 24/94 ×100% = 25%

W(Cl2) = 100% – 25% = 75%

4. P( lll ) H3( l )

P( V ) Cl5 ( l )

C( lV ) O2( ll )

Cl2( lll ) O3( ll )

Na3( l ) N ( lll )

Al2 ( lll ) S3( ll )

Fe ( ll ) S ( ll )

Li2 ( V ) O5 ( ll )

5. HCl

Ca3N2

Li2O

CCl4

6. a) CS2 + 2O2 = CO2 + SO2

б) Li2O + HNO3 = LiNO3 + H2O

в) 2Cl2 + 7O2 = 2Cl2O7