Бутин об'ємом 214 л повністю згорів .обчисліть об'єм кисню який витрапився під час горіння​


Ответы на вопрос

Отвечает Колковская Леся.

Ответ:

Для розрахунку об'єму кисню, який витратився під час горіння бутану, необхідно знати масу бутану та коефіцієнт його спалювання.

Якщо ми припустимо, що бутан повністю згорів, то його рівняння спалювання виглядатиме наступним чином:

2C4H10 + 13O2 → 8CO2 + 10H2O

Для повного згорання 1 моля бутану потрібно 13 молей кисню. Тому, для знаходження кількості кисню, який було витрачено, потрібно спочатку визначити кількість молей бутану.

n = m/M, де n - кількість молей, m - маса, а M - молярна маса речовини.

m = ρV, де m - маса, ρ - густина, а V - об'єм.

Отже, ми можемо визначити кількість молей бутану, використовуючи формулу:

n = m/M = (ρV)/M

За умовою задачі, об'єм бутану дорівнює 214 л. Густина бутану при нормальних умовах становить близько 2,48 кг/м³. Молярна маса бутану дорівнює 58 г/моль.

Тому:

n = m/M = (ρV)/M = (2,48 кг/м³ * 214 л) / (58 г/моль)