Знайдіть масу осаду,який випадає при взаємодії натрій гідроксиду масою 120 г з розчином

купрум(2)хлориду.

Ответы на вопрос

Отвечает Байдос Асел.

Ответ:

Объяснение:

Дано: маса натрій гідроксиду - 120 г, розчин купрум(2)хлориду.

Знайти: масу осаду.

Розв'язок:

1. Напишемо рівняння реакції між натрій гідроксидом та купрум(2)хлоридом:

NaOH + CuCl2 → Cu(OH)2↓ + 2NaCl

2. За рівнянням реакції видно, що одна молекула купрум(2)хлориду реагує з двома молекулами натрій гідроксиду, тому ми повинні перевести масу натрій гідроксиду в кількість речовини.

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 120 г / 40 г/моль = 3 моль

3. За рівнянням реакції бачимо, що на одну молекулу купрум(2)хлориду утворюється одна молекула осаду Cu(OH)2. Тому кількість осаду буде дорівнювати кількості купрум(2)хлориду.

n(CuCl2) = n(Cu(OH)2) = m(CuCl2) / M(CuCl2) = 2 моль

4. Знайдемо масу осаду:

m(Cu(OH)2) = n(Cu(OH)2) * M(Cu(OH)2) = 2 моль * 97 г/моль = 194 г

Відповідь: маса осаду, який випадає при взаємодії натрій гідроксиду масою 120 г з розчином купрум(2)хлориду, дорівнює 194 г.

Отвечает Трофимов Андрей.

Ответ:120 грамота

Объяснение: