До розчину сахарози масою 250 г з масовою часткою розчиненої речовини 10% додали 150 г розчину

сахарози з масовою часткою розчиненої речовини 40% процентів. Визначте масову частку сахарози (%) в одержаному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Захватова Екатерина.

Відповідь:

Нехай масова частка сахарози в одержаному розчині дорівнює %.

Маса сахарози у першому розчині: 250 г * 0.10 = 25 г

Маса сахарози у другому розчині: 150 г * 0.40 = 60 г

Загальна маса сахарози: 25 г + 60 г = 85 г

Загальна маса розчину: 250 г + 150 г = 400 г

Масова частка сахарози в одержаному розчині: (маса сахарози / загальна маса розчину) * 100%

(85 г / 400 г) * 100% = 21.25%

Таким чином, масова частка сахарози в одержаному розчині становить 21.25%.

Пояснення: