Із 12% розчину оцту приготувати 200г 3% розчину оцету, методом доливання води. Визначити масу 12%

розчину, та масу води, які використали для приготування розчину.​

Ответы на вопрос

Отвечает Клос Мар'яна.

Ответ:

1) маса 12% розчину: 50 г

2) маса води, яку використали для приготування 12% розчину: 44г

3) маса води, яку потрібно додати до 12% розчину оцету: 150 г

Объяснение:

Із 12% розчину оцту приготувати 200г 3% розчину оцету, методом доливання води. Визначити масу 12% розчину, та масу води, які використали для приготування розчину.

  • Масова частка розчиненої речовини - це відношення маси розчиненої речовини до маси розчину:

ω = m(р.р.) / m(р-ну)

де: ω(p. р.) — масова частка розчиненої речовини;

     m(р. р.) — маса розчиненої речовини;

     m(р-ну) — маса розчину

Дано: ω₁(р.р) = 12%=0,12; m₂(р-ну) = 200г, ω₂(р.р) = 3%=0,03.

Знайти:  m₁(р-ну) - ? m₁(Н₂О) - ?

Розв'язання

1) Визначаемо масу оцту у другому розчині:

m₂(р. р.) = m₂(р-ну) · ω₂(р.р) = 200 г · 0,03 = 6 г

2) Маса оцету залишається незмінною, тобто:

m₁(р. р.) = m₂(р. р.) = 6 г

3) Визначаємо масу початкового розчину:

m₁(р-ну) = m₁(р. р.) / ω₁(р.р) = 6 г / 0,12 = 50 г

4) Визначаємо масу води в початковому розчині:

m₁(Н₂О) = m₁(р-ну) - m₁(р. р.)  = 50 г - 6 г = 44 г

5) Визначаємо масу води у другому розчині:

m₂(Н₂О) = m₂(р-ну) - m₂(р. р.) = 200 г - 6 г = 194 г

6)  Визначаємо масу води, яку потрібно додати до 12% розчину оцету, щоб одержати 3% розчин оцету:

= m₂(Н₂О) - m₁(Н₂О) = 194 г - 44 г = 150 г

Таким чином, маса 12% розчину оцету становить 50 г, маса води в ньому - 44г, а маса води, яку потрібно додати, щоб приготувати 3% розчин, дорівнює 150 г.

#SPJ1