ОЧЕНЬ СРОЧНО Натрій масою 6,9 г розчинили у воді, а утворений луг використали для реакції з купрум

(II) сульфатом. Обчисліть масу одержаного осаду​

Ответы на вопрос

Отвечает Мехряков Николай.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na) = 6,9г

Найти: m(Cu(OH2) - ?

Складемо перше рівняння і знайдемо масу лугу:

6,9 г                     х г

2Na + 2H2O → 2NaOH + H2

n = 2 моль        n = 2 моль

M = 23 г/моль   M =40 г/моль

m = 46 г             m = 80г

m(NaOH) = 6,9 * 80 : 46 = 12 г

Складемо друге рівняння і знайдемо масу одержаного осаду​:

  12 г                                               х г

2NaOH + CuSO4 → Na2SO4 + Cu(OH)2↓

n = 2моль                                   n = 1 моль

M = 40 г/моль                            M = 98 г/моль

m = 80 г                                       m = 98 г

m(Cu(OH2) = 12 * 98 : 80 = 14,7 г