Визначити масу солі, що утворюється при взаємодії натрій гідроксиду масою 16 г з розчином

сульфідної кислоти. ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО НУЖНО РЕШЕНИЕ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ахматова Анастасия.

Ответ:

Запишемо рівняння реакції між натрій гідроксидом (NaOH) та сульфідною кислотою (H2S):

NaOH + H2S → NaHS + H2O

Молярна маса NaOH = 40 г/моль

Розрахуємо кількість молів NaOH:

n(NaOH) = m/M = 16 г / 40 г/моль = 0,4 моль

Згідно з рівнянням реакції, на кожну молекулу NaOH витрачається одна молекула H2S. Оскільки хімічна формула натрій гідрогенсульфіду (NaHS) містить 1 атом натрію, 1 атом сульфуру і 1 атом водню, можемо стверджувати, що молярна маса NaHS дорівнює:

M(NaHS) = 23 г/моль + 32 г/моль + 1 г/моль = 56 г/моль

Кількість молів NaHS, які утворилися в реакції, дорівнює кількості молів NaOH:

n(NaHS) = n(NaOH) = 0,4 моль

Маса NaHS, що утворилася, дорівнює молярній масі, помноженій на кількість молів:

m(NaHS) = M(NaHS) * n(NaHS) = 56 г/моль * 0,4 моль = 22,4 г

Отже, маса солі (NaHS), яка утворилася в реакції між NaOH та H2S дорівнює 22,4 г.