При взаємодії амінооцтової кислоти масой 20 г з масовою часткою домішок 25% з натрій гідроксидом,

утворилася сіль масою 18 г. Вихід від теоретично можливого дорівнює​

Ответы на вопрос

Отвечает Ушкалов Женя.

Спочатку потрібно визначити масу амінооцтової кислоти, яка бралася у реакцію:

масова частка чистої амінооцтової кислоти = 100% - 25% = 75%

маса чистої амінооцтової кислоти = маса розчину * масова частка чистої речовини = 20 г * 0.75 = 15 г

Тепер можемо записати хімічне рівняння реакції:

CH3CH(NH2)COOH + NaOH → CH3CH(Na)COO + H2O + NH3

За рівнянням, маса солі (CH3CH(Na)COO), що утворилася, дорівнює масі амінооцтової кислоти, яка бралася у реакцію, тобто 15 г. Оскільки маса отриманої солі дорівнює 18 г, то вихід від теоретично можливого складає:

вихід = (маса отриманої солі / маса теоретично можливої маси солі) * 100% = (18 г / 30 г) * 100% = 60%

Отже, вихід від теоретично можливого складає 60%.