Молекулярна маса сполук H2O, H2SO4, CaCO3, HNO3, NaOH


Ответы на вопрос

Отвечает Шевченко Анастасия.

Ответ:

Молекулярні маси сполук, які ви згадали, є наступними:

- H2O: молекулярна маса = 2(атоми водню) x 1,008 + 1(атом кисню) x 15,999 = 18,015 г/моль

- H2SO4: молекулярна маса = 2(атоми водню) x 1,008 + 1(атом сірки) x 32,066 + 4(атоми кисню) x 15,999 = 98,079 г/моль

- CaCO3: молекулярна маса = 1(атом кальцію) x 40,078 + 1(молекула вуглекислого газу) x (12,011 + 3 x 15,999) = 100,086 г/моль

- HNO3: молекулярна маса = 2(атоми водню) x 1,008 + 1(атом азоту) x 14,007 + 3(атоми кисню) x 15,999 = 63,012 г/моль

- NaOH: молекулярна маса = 1(атом натрію) x 22,990 + 1(атом кисню) x 15,999 + 1(атом водню) x 1,008 = 39,997 г/моль

Отже, молекулярні маси цих сполук складають від 18,015 до 100,086 г/моль.

Отвечает Шарофатова Габриэлла.

Молекулярні маси сполук:

H2O = 2(1.008 u) + 15.999 u = 18.015 uH2SO4 = 2(1.008 u) + 32.066 u + 4(15.999 u) = 98.079 u

CaCO3 = 40.078 u + 12.011 u + 3(15.999 u) = 100.086 u

HNO3 = 1.008 u + 14.007 u + 3(15.999 u) = 63.012 u

NaOH = 22.990 u + 15.999 u + 1.008 u = 39.997 u