Яка кількість речовини оксиду алюмінію утворилася внаслідок взаємодії алюмiнiю з киснем об'ємом

16,8 л ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Краснощекова Алеся.

Відповідь:

94 г.

Пояснення:

Для розв'язання цієї задачі треба скористатись хімічним рівнянням реакції взаємодії алюмінію з киснем:

2Al + 3O2 → 2Al2O3

З цього рівняння видно, що для утворення 2 моль оксиду алюмінію (Al2O3) необхідно 2 моля алюмінію (Al) і 3 моля кисню (O2).

Отже, ми можемо обчислити кількість молів кисню в об'ємі 16,8 л при н. у.:

PV = nRT

n = PV/RT

де P = 1 атм, V = 16,8 л, R = 0,0821 л·атм/(моль·К), T = 273 К + 25 К = 298 К

n(O2) = (1 атм) · (16,8 л) / ((0,0821 л·атм/(моль·К)) · (298 К)) ≈ 0,69 моль

За хімічним рівнянням видно, що для утворення 3 молей кисню необхідно 2 молі алюмінію. Отже, кількість молей алюмінію, який взаємодіє з киснем, дорівнює:

n(Al) = (2/3)·n(O2) ≈ 0,46 моль

Нарешті, ми можемо обчислити масу оксиду алюмінію:

m(Al2O3) = n(Al2O3)·M(Al2O3)

де M(Al2O3) = 2·M(Al) + 3·M(O) = 2·27 г/моль + 3·16 г/моль = 102 г/моль

m(Al2O3) = 2·n(Al)·M(Al2O3) = 2·0,46 моль·(102 г/моль) ≈ 94 г

Отже, маса оксиду алюмінію, який утворився внаслідок взаємодії алюмінію з киснем об'ємом 16,8 л, дорівнює близько 94 г.