Лаборант приготував 120г розчину,в якому масова частина солі становить 6%.Скільки води потрібно

додати до цього розчину,щоб отримати розчин з масовою часткою солі 4%

Ответы на вопрос

Отвечает Корепанов Сергей.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(розчину) = 120 г

w₁(солі) = 6%

w₂(солі) = 4%

Найти: m(H2O) - ?

Знайдемо масу солі у розчині:

m₁(солі) = m₁(розчину) * w₁(солі) : 100% = 120 * 6% : 100% = 7,2 г

Обчислимо яка маса розчину з масовою часткою солі 4%

m₂(розчину) = m₁(солі) : w₂(солі) * 100% = 7,2 : 4% * 100% = 180 г

Вичислимо скільки води потрібно додати до розчину:

m(H2O) = m₂(розчину) - m₁(розчину) = 180 - 120 = 60 г