1) Виготовити 200г розчину натрій хлориду (кухонна сіль) з масовою часткою солі 0,1. 2)

Виготовити 150г розчину солі з масовою часткою розчиненої речовини 2%. Потрібно зробити розрахунки у вигляді задач і обчислити по кожному заданню маси солі і води. Потім описати як готуєте розчин і зробити висновки по роботі.

Ответы на вопрос

Отвечает Телелюхина Злата.

Ответ:

1) Задача: Виготовити 200г розчину натрій хлориду (кухонна сіль) з масовою часткою солі 0,1.

Розв'язок:

Масова частка солі - 0,1, тобто в 100 г розчину міститься 0,1 * 100 г = 10 г солі.

Отже, для отримання 200 г розчину з масовою часткою солі 0,1 потрібно взяти 20 г солі (10 г * 2) і додати до 180 г води.

Обчислення маси солі:

Маса солі = маса розчину * масова частка солі

Маса солі = 200 г * 0,1 = 20 г

Обчислення маси води:

Маса води = маса розчину - маса солі

Маса води = 200 г - 20 г = 180 г

Опис готування розчину:

1. Виміряйте 20 г кухонної солі і налийте її в пластикову чи скляну посудину.

2. Додайте 180 г води до посудини з сіллю.

3. Помішуйте розчин, доки сіль повністю не розчиниться.

4. Розчин готовий до використання.

Висновок:

Отримання розчину на основі заданої масової частки солі є досить простим процесом, який вимагає точного вимірювання маси речовини і води. При готуванні розчину необхідно точно дотримуватися вказаних пропорцій, щоб забезпечити потрібну масову частку солі в розчині.