У 270 мл води розчинили 30г солі. Обчисліть масову частку солі в розчині.


Ответы на вопрос

Отвечает Шемет Александра.

Дано:

V(води) = 270 мл

m(солі) = 30 г

Знайти:

ω(солі) - ?

Розв'язання:

1) m(води) = ρ * V = 1 * 270 = 270 г;

2) m р-ну(солі) = m(солі) + m(води) = 30 + 270 = 300 г;

3) ω(солі) = m * 100% / m р-ну = 30 * 100% / 300 = 10%.

Відповідь: Масова частка солі становить 10%.

Отвечает Демков Костя.
Дано:
V води = 270 мл = 270 см3
m солі = 30 г
ρ води = 1 г/см3
———————————————
W солі - ?

Рішення:
m = Vρ
m води = 270 см3 • 1 г/см3 = 270 г

m розчину = m реч + m розчинника
m розчину = 270 г + 30 г = 300 г

W реч = m реч / m розчину • 100%
W солі = 270 г / 300 г • 100% = 90%

Відповідь: W солі = 90%