Задание ниже | 100 балов 1. Знайти кількість речовини магній оксиду, який утворюється при горінні

4 моль магнію. (3б) 2. Знайти об’єм водню, який виділяється при взаємодії 6 моль цинку із хлоридною кислотою (4б) 3. Знайти масу солі, яка утворюється при взаємодії 2 моль натрій гідроксиду із хлоридною кислотою. (4б)

Ответы на вопрос

Отвечает Ващенко Даниил.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

n(Mg) = 4 моль

Найти: n(MgO) - ?

4 моль                            х моль

2Mg      +      O2      =      2MgO

n =2 моль                         n = 2 моль

4 моль (Mg)    -   х моль (MgO)

2 моль (Mg)    -   2 моль (MgO)

n(MgO) = 4 *2 : 2 = 4 моль

2)

Дано:

n(Zn) = 6 моль

Найти: V(H2)=?

6 моль                                  х л

Zn   +   2HCl   =  ZnCl2   +   H2

n = 1 моль                              n = 1 моль

n(Н2) = 6 * 1 : 1 = 6 моль

V(H2) = n(Н2) * Vm = 6 * 22,4 = 134,4 л

3)

Дано:

n(NaOH) = 2 моль

Найти: m(NaCl)-?

Складемо РХР:

NaOH + HCl = NaCl + H2O

З РХР бачимо, що n(NaOH) : n(NaCl) = 1 : 1, тобто

n(NaCl) = n(NaOH) = 2 моль

Молярна маса NaCl:

M(NaCl) = 23 + 35,5 = 58,5г/моль

Знайдемо  масу солі :

m(NaCl) = n(NaCl) * M(NaCl) = 2 * 58,5 = 117 г