Лабораторний дослід 11 Взаємодія гліцеролу з купрум(II) гідроксидом Завдання 1. Спочатку добудьте

блакитний осад купрум(II) гідроксиду реакцією йонного обміну. Для цього долийте до розчину купрум(II) сульфату розчин натрій гідроксиду. До утвореного драглистого осаду додайте розчин гліцеролу. Перемішайте вміст стакана скляною паличкою. Що спостерігаєте? Проведена вами реакція є якісною реакцією на багатоатомні спирти. До неï ми ще повернемось, ознайомлюючись із глюкозою. 95 БАЛІВ.​

Ответы на вопрос

Отвечает Bilovus Diana.

Ответ:

Объяснение:

CuSO₄ + 2NaOH = Cu(OH)₂↓ + Na₂SO₄

Cu²⁺ + SO₄²⁻ + 2Na⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓ + 2Na⁺ + SO₄²⁻

Cu²⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓

утворення блакитного осаду

До свіжоосадженого осаду купрум (ІІ) гідроксиду блакитного кольору додали гліцерол, внаслідок цього осад розчинився, а

розчин набув яскраво - синього кольору

2СН₂ - СН - СН₂                             СН₂ - СН - СН₂

     |          |        |      + Cu(OH)₂ =       |         |          |      + 2H₂O        

   OH     OH    OH                            OH    OH      O

                                                                      \         /

                                                                          Сu

                                                                        /       \

                                                          OH      O        OH

                                                             |         |            |

                                                          CH₂  - CH  -   CH₂